שיטת MET

EFT או MET:  מה ההבדל?

יצרתי קשר עם גארי קרייג, היוצר של EFT, בשנת 2000. שמעתי על אודות EFT ורציתי לדעת יותר; בארצות הברית ובמדינות אחרות דיברו כולם על השיטה אבל היא עדיין לא הגיעה לישראל. היות ואני מתרגל מאסטר בשיטת NLP, באותה תקופה עשיתי הרבה עבודה בשיטה זו – NLP.

גארי אמר לי: "אליעזר, אתה צריך לעזוב את ה- NLP כי עבודה אנרגטית היא הרבה יותר מהירה". הוא סיפר לי שבעבר הוא גם עבד ב- NLP,  אך ציין  כי שיטת  EFTהיא טכניקה מדהימה. הזמנתי את הקורסים שלו והתחלתי ללמוד EFT.

כן, באמת היה זה מדהים – בזמנו.

אבל עם השנים, פותחו יותר ויותר טכניקות, ומתרגלים החלו לנוע בכיוונים שונים. בשנת 2003 הכרתי את סילביה הרטמן, שגם היא טפלה בעבר בשיטת EFT, והייתה מנוסה יותר ממני. בינתיים סילביה מצאה חלופה חדשה ומרגשת.

היא גלתה נקודה ש-EFT לא מצא!

מה אני רוצה להגיד כאן?

 MET – Modern Energy Tapping  (טפיחה אנרגטית מודרנית)

לגוף שלנו יש חלק פיזי – הבשר והעצמות, אבל בתוך הגוף יש גם מערכת נוספת, המערכת האנרגטית (גוף האנרגיה) התומכת בגוף הפיזי. כאשר מרגישים מתח וצרות,  המערכת האנרגטית נתקעת, והתוצאה היא כאבים, תסכול, כעס ועוד.

בעבודתנו עם EFT אנו אומרים, "בואו נִטְפַּח על הבעיות האלה", אך טכניקת  EFTמפסיקה לפעול בנקודה שבה נרפא הכאב. בואו נקרא לזה נקודת ה-0 (ראו בתרשים למטה). הכאב היה במינוס 10 והריפוי נמצא בנקודת ה- 0. אז אנחנו בסדר; לפי EFT, מחלימים ב-0.

עכשיו אנחנו מכניסים את MET , ואומרים שאנחנו צריכים להמשיך, כי מה שעשינו עד עכשיו לא הספיק. התפטרנו מהכאב, אבל יש עוד מה לשפר: המערכת האנרגטית שלנו סבלה, לכן רק עכשיו אפשר להתחיל בריפוי.

אנחנו צריכים לחזק שוב את המערכת האנרגטית ואת מערכת הגוף כדי שנוכל להגיע ל – +10.

מה אנחנו חווים בדרכנו אל +10?

אנו מרגישים את הריפוי האמיתי בזמן שהוא מתרחש; אנו נעשים חיוביים יותר, עם יותר מוטיבציה, ברורים יותר (המחשבות השליליות נעלמות), ואנחנו מרגישים כיצד כוח גדול של ריפוי אמיתי מגיע אלינו.  מדהים לחוש זאת כאשר אנחנו מבצעים את הטפיחות. כאשר אנו מגיעים ל  +10 אנו עוברים חווית סף מפליאה שבה הריפוי אמיתי מתרחש.

זה הפלא שב- MET.

במקום לִטְפֹּחַ  על בעיות שליליות כגון כאבים, תסכול, וכעס כפי שאנחנו עושים ב- EFT,  MET היא טפיחה חיובית.

ברצוני להוסיף כי כיום אני המאמן המוסמך היחיד בישראל עבור שיטות אנרגיות כגון MET,  EMO Energy in Motion, Stress Management , Energy Coaching  וטכניקות אחרות המבוססות על אנרגיות.

אני מזמין אתכם לקרוא את סיפורה של ברנדה:

 

ברנדה אמרה שהיא מרגישה שהטפיחה מלמדת את מוחה להתמקד מחדש בפתרונות ובתוצאות חיוביות במקום בציפיות, בתפיסות שליליות ובדאגות שרדפו אותה זמן כה רב.

כשנשאלה מה היא צריכה כדי להרגיש טוב יותר ברגע זה, היא ענתה כי היא מודאגת לגבי השתייה הלילית שלה המשפיעה לא רק על הרגשתה כאשר היא מתעוררת בבקרים, אלא גם על הקשר שלה עם בעלה; הוא היה מודאג ואמר שהיא מדברת בצורה מטופשת אחרי כמה כוסות יין. ברנדה חשה כי בתוך תוכה חשבה שמגיע לה לשתות כמה כוסות היין כל ערב.

היא גם ציינה שהיא חשה חסרת ביטחון בקשר שלה עם בעלה, וכשהוא נוסע לרגל עסקים היא חוששת שהוא מבלה עם אישה אחרת, אף על פי שלא הייתה לה שום סיבה לחשוד במשהו. היא אמרה שהיא זוכרת שכשהייתה צעירה מאוד, אמהּ אמרה שאי-אפשר לסמוך על גברים כשהם נמצאים מחוץ לבית. ברנדה הבינה שהיא כנראה הפנימה את מילותיה של האם, ואלה הפכו לאמונה.

ברנדה נזכרה כי החלה לשתות בקביעות כשהייתה בת 30. ילדיה היו כבני שנתיים וארבע שנים, והיא הייתה לבד איתם בבית כאשר בעלה נסע לרגל עסקיו.

שאלתי מה היא צריכה כדי להרגיש טוב יותר. היא השיבה שהיא צריכה להרגיש רגועה ונינוחה יותר, בטוחה יותר, ועצמאית. טפחנו על "רגועה ונינוחה", "בטוחה", ו"עצמאית", והטפיחות התפתחו ל: "אני יכולה להישאר בכאן ועכשיו ולא לדאוג למה שיהיה בעתיד", ו"ברור לי שהוא אוהב אותי" .

ברנדה אמרה שהרגשת הביטחון הייתה כמו תחושה אדומה וחמה בלבה, ושהיא מרגישה יותר הערכה עצמית, בטוחה יותר בעצמה ועצמאית יותר, ושבעלה בר מזל שיש לו אותה.

היא חשה מאושרת ושמחה, ואחר-כך בחרה עוד לטפוח על "היופי שבתוכי" ועל "יָפָה".

כשנשאלה האם היא עדיין צריכה יין כדי להירגע, היא אמרה "בהחלט לא" ודיווחה כי היא מרגישה שהנושא עומד עתה על  +7 או +8 על סולם ה- SUE.

ברנדה אמרה שבסך הכל היא הרגישה שהיא נמצאת ב +9, ושהיא מסוגלת לחיות בכאן ועכשיו בלי לחשוש לגבי העתיד ולחשוב על מה אולי יקרה; שעכשיו היא מסוגלת ליהנות ולמצות את הטוב שברגע הנוכחי.

אליעזר ספטר